Translate

wtorek, 7 stycznia 2014

Moc zielonej herbaty

Ja zaczynam dzień od filiżanki zielonej herbaty, która dodaje energii i zdrowia oraz znakomicie wpływa na kondycję skóry:)

a to o zielonej znalazłam w Wikipedii:

Wpływ zielonej herbaty na zdrowie[edytuj | edytuj kod]


Parzenie herbaty zielonej
Wykazano, że spożycie zielonej herbaty powoduje zwiększenie spalania tkanki tłuszczowej podczas spoczynku oraz zapobiega otyłości, poprawia także wrażliwość na insulinę u myszy. W czasie badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Birmingham wykazano, że przeciętny poziom spalania tłuszczu po zażyciu ekstraktu zielonej herbaty był o 17% większy niż po zażyciuplacebo[4]. Także proporcja energii ze spalania tłuszczu do całkowitej energii wytwarzanej przez organizm była po zażyciu ekstraktu większa o podobny procent. To sugeruje, że spożycie ekstraktu zielonej herbaty nie tylko zwiększa spalanie tłuszczu podczas średnio intensywnych ćwiczeń, ale również poprawia wrażliwość na insulinę i tolerancję glukozy u zdrowych młodych ludzi.

Nieudowodnione teorie[edytuj | edytuj kod]

Poniżej wymieniono najważniejsze potoczne opinie dotyczące wpływu zielonej herbaty na zdrowie:


Bardzo lobię smak zielonej herbaty, delektuje sie  2-3 razy dziennie- lubię też takie z dodatkami (opuncja figowa, jabłko, grejpfrut i inne). Piję zawsze jedną filiżankę rano przez co mam mniej problemów ze skórą (polecana jest dla osób z trądzikiem). Reguluje prace gruczołów łojowych, zmniejsza przetłuszczanie się skóry. działa tez bakteriobójczo, łagodzi stany zapalne, zmniejsza obrzęki, przyśpiesza gojenie ran.

Gdy mam opuchnięte oczy zaparzam 2 torebki i na pół godziny wkładam do lodówki, następnie nakładam na powieki na 10 min.
Codziennie też zostawiam sobie troszkę w filiżance i przemywam wacikiem twarz (chłodny napar). Taki tonik jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery. Ma właściwości ściągające, odświeża skórę, zwęża rozszerzone pory.

Zapraszam na filiżankę pysznej zielonej herbaty:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz